Telewizory, jakie pamiętamy z dawnych czasów, są w tej chwili uważane za mierne namiastki tego, co umożliwiają współczesne urządzenia, jeśli mamy na myśli nowoczesne oglądanie telewizji.

Dużym postępem w dziedzinie produkcji telewizorów, było użycie w nich tak zwanego modułu cyfrowego przetwarzania obrazu. Ten mały szczegół przyczynił się do radykalnej poprawy widzianego obrazu jeśli chodzi o realizm.

Dzisiejsze odbiorniki tv to bardzo bystre i zaawansowane technologicznie urządzenia. Dostarczają dużą ilość nowoczesnych i postępowych funkcji i ulepszeń, których nie było we wcześniejszych modelach telewizorów. Firmy produkujące telewizory bezustannie ulepszają stosowane technologie tak, aby to ich produkt był najlepszy i najczęściej kupowany.

Aktualnie, największą sławą charakteryzują się telewizory LED. Z racji zainstalowanych najświeższych nowinek technicznych, spoglądanie na ekran staje się czymś bardziej wartościowym aniżeli tylko rutynową czynnością. Staje się podziwianiem prawdziwego świata który zauważamy na ekranie. Film jest tak bardzo dynamiczny, naturalny i ładny, że odnosimy wrażenie, że to co widzimy, jest realne. Jeśli chodzi o audio, to technologia również niezwykle posunęła się w stronę rzeczywistości. Z tego powodu, audio z telewizora nie jest już bezpłciowy i irytujący, lecz całkowicie oddaje zamiary dźwiękowca, który owy odgłos tworzył.